Program

Pravidelná setkání se společnou debatou se konají každou středu, vždy od 17:00. Vítán je každý. Kromě pravidelných shromáždění se dále scházíme při jiných příležitostech.

3. 10. 3S Spočiň – Sdílej – Sen
Den otevřených dveří a představení nového programu.

mimořádná akce: pátek 5. 10. Kdo je tady cizincem?
Křest nové knihy Petra Samojského na havlíčkobrodském knižním veletrhu. Koná se ve 13:00 v salonku 1 a autor jej doprovodí hrou na sitár.  Ústředním motivem této drobné publikace jsou úvahy o pobývání lidského společenství na této planetě. Součástí vydání je CD s hudebními skladbami autora na stejné téma.

10. 10. Období života
Narodili jsme se a každý jednou život opustíme. V mezičase ovšem máme mnoho možností co s životem dělat! Dokážeš vnímat období svého života ve fázích růstu, stagnace a tápání, hledání a nalézání, nejistot i jistoty?

17. 10. Víra, nebo jistota?
„Země je prý kulatá, dá se tomu věřit?“ Hloupá otázka, řekneme si. Ale zamysleme se nad tím, kolika věcem jsme ochotni důvěřovat a věřit, aniž bychom si je ověřili.

24. 10. Prostý život
Život se někdy dokáže pořádně zkomplikovat, že? Ale i když nemáme zrovna těžkosti, stejně si můžeme představit, že by se dalo žít opravdu krásně, jednoduše a příjemně, abychom se cítili naplněni.

31. 10. Uctívání
Jsou lidé, kterých si vážíme? Jsou věci, za které jsme vděčni? Je něco, co uctíváme z hloubi duše? Dokážeme cítit a prožívat úctu?